Print

Sint-Bonifatiuskerk

De Sint-Bonifatiuskerk is een rooms-katholieke kerk aan de Rechtestraat 164 in het dorp De Rijp in de provincie Noord-Holland.

De kerk werd gebouwd tussen 1860 en 1863 naar een ontwerp van de architecten Jan van Straaten en Wilhelmus Jacobus Johannes Offenberg. Zij ontwierpen de kerk in een neogotische stijl. De eenbeukige kerk heeft veelhoekig gesloten koor. De kerk verving een schuurkerk die in 1804 werd gebouwd. In de toren hangt een van elders gekomen klok, die in 1667 werd gegoten door de klokkengieter Pieter Hemony.

In het interieur is veel werk terug te vinden dat vervaardigd is in het atelier Cuypers-Stoltzenberg, zoals het hoofdaltaar, de preekstoel, de orgelkast en de kruiswegstaties.[1] De gebrandschilderde ramen zijn vervaardigd door de glazenier Lou Asperslagh en door atelier Nicolas uit Roermond.

De kerk is erkend als rijksmonument.

 

Bron Wikipedia.

ADDRESS:

Sint-Bonifatiuskerk
Rechtestraat 162
1483BH

Contact:


Partnerprogramma

Partners van VVV De Rijp hebben een streepje voor. Er zijn 3 programma's: GOUD - ZILVER - BRONS. Ook VVV-partner worden? Lees dan verder...>>>

 

Word VVV-partner

Contact

De Waag
Kleine Dam 1
1483 BJ De Rijp


Telefoon: 0299-671979
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

N.B. In het winterseizoen zijn wij alleen via e-mail te bereiken.