Expositie in museum Jan Boon: Animal Nature

Expositie in het Museum Jan Boon, gebouw 'het Walhuis': "Animal Nature"

De Rijp - Voormalig praktiserend dierenarts en tegenwoordig fulltime beeldend kunstenaar Laura Blömer uit Laren exposeert onder de titel Animal Nature in de maand augustus in Museum Jan Boon. Haar werk is op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur te zien. Zaterdag 6 augustus om 15.00 uur verricht Nynke van Zwol, voormalig studiegenoot en eerder exposant in Museum Jan Boon, de feestelijke opening.

Laura maakt veel figuratief werk van dieren, waaronder regelmatig katten. ‘Ik werk observerend en wil dieren tot hun recht laten komen zoals ze zijn. Dus zonder menselijk stempel, zoals zo vaak gebeurt.’ Achterliggende gedachte is de relatie van de mens ten opzichte van dieren.

‘Aan de ene kant heb je het grootschalige gebruik van dieren. Hoe we deze dieren behandelen, wordt buiten beeld gehouden, omdat we niet willen beseffen dat bijvoorbeeld het vlees dat we eten dieren zijn. Aan de andere kant vermenselijken en romantiseren wij dieren, alsof ze alleen maar lief en schattig in beeld mogen worden gebracht. In beide gevallen zien we het dier vanuit de mens en zijn behoefte. Ik wil juist de eigen identiteit en schoonheid van het dier zelf laten zien. Daarin zit een soort verzet tegen hoe de mens dieren beschouwt. Ik vind dat we dieren veel meer als gelijkwaardig moeten zien, maar dan met een eigen identiteit en hun eigen kenmerken.’

Laura doet dat in schilderijen, pasteltekeningen en grafiek (onder andere in linosneden in kleine oplagen). Zo zien we een Vlaamse reus op een operatietafel, een kat in een korset na een operatie in een hokje in een dierenkliniek of een kat die een mus binnenbrengt. Maar bijvoorbeeld ook wassende katten in allerlei lichaamshoudingen, insecten en vogels.Museum Jan Boon beeld expo augustus 2022 Laura Blomer 2

Laura was van 2001 tot 2015 praktiserend dierenarts. In 2012 ging ze in deeltijd studeren aan de Wackers Academie en vanaf 2014 drie dagen per week. In 2018 studeerde ze af. Naast het portretteren van dieren maakt ze landschappen, naakt model en portretten van mensen. Liefhebbers van haar werk roemen haar authentieke stijl. Ook haar boodschap wordt doorgaans goed begrepen. Anderen zijn met name getroffen door de ‘mooie plaatjes’.

Museum Jan Boon is gevestigd aan de Rechtestraat 146 in De Rijp en elk weekend open van 13.00 tot 17.00 uur. Gratis entree. Gratis Jan Boon Wandelroute.

 

Elke zaterdag en zondag vanaf  6 aug t/m 28 aug. 2022 van 13.00 - 17.00 uur.

Het Museum Jan Boon is gevestigd in het Walhuis, Rechtestraat 146 achter, 1483 BG De Rijp.

Website: www.museumjanboon.nl/

 

 

De VVV De Rijp is gevestigd in:

 

raadhuis

De Waag
Kleine Dam 1
1483 BJ De Rijp

 

Telefoon: 0299-671979
E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.


In het winterseizoen zijn wij alleen via e-mail te bereiken.

Openingstijden 2022:

Elke dag van 1 april t/m 30 september: 12.00-15.00 uur (met uitzondering van de kermisweek van 12 t/m 19 september);
Oktober: zondagen 2, 9 en 16: 12.00-15.00 uur,
de herfstvakanties: 17 t/m 30 oktober 12.00-15.00 uur.

Folder

VVV folder De Rijp

 

 

U kunt hier alvast onze

 

FOLDER DOWNLOADEN

logo Alkmaar Marketing liggend fc transparant Hart van Noord-Hollandbanner laaghollandbanner museummolenMetropool AmsterdamHouten huis Logo ballen

Uit in het Land van Leeghwater

Vaarexcursie: op zoek naar eetbare planten in de Eilandspolder

zondag 14 augustus 2022
Locatie: Oudelandsdijk 1a, 1844 KN Driehuizen - Driehuizen

 

Kampvuurconcert met Helen Botman en Peter van Vleuten!

zaterdag 20 augustus 2022
Locatie: De Groene Zwaan, Rechtestraat 12-16 - De Rijp

 

De Grote Brand van 1654 in de Rijp

vrijdag 26 augustus 2022
Locatie: Museum in 't Houten Huis, Tuingracht 13 - De Rijp

 

EVENEMENTEN & EXPOSITIES

Prev Next

Streekdrachten, van kust tot kust.

Grafter Vrou staat modelDe aanleiding van de komende tentoonstelling over streekdrachten komt voort uit de vraag of er een specifieke dracht bestond voor het Schermereiland. Het antwoord krijgt u op de tentoonstelling, die met inbreng van onze gastconservator, Leontine Kuijvenhoven...

Lees verder...

Verhalende audiotour in Museum In ’t Houten Huis

Verhalende audiotour in Museum In ’t Houten Huis, Tuingracht 13, 1483 AP, De Rijp. Het zijn de verhalen die een bezoek aan Museum In ’t Houten Huis zo boeiend maken. Nu is er de audiotour die verhalend is ingesproken door...

Lees verder...

Dirk Beintema te gast bij Nic Jonk

DIRK BEINTEMA TE GAST BIJ MUSEUM EN BEELDENTUIN NIC JONK

De expositie is op 27 maart 2022  geopend door Willem de Winter, kunsthandelaar en taxateur die ook regelmatig bij het tv programma Kunst & Kitsch te zien is.Dirk Beintema is een...

Lees verder...

Expositie in museum Jan Boon: Animal Nature

Expositie in het Museum Jan Boon, gebouw 'het Walhuis': "Animal Nature"

De Rijp - Voormalig praktiserend dierenarts en tegenwoordig fulltime beeldend kunstenaar Laura Blömer uit Laren exposeert onder de titel Animal Nature in de maand augustus in Museum Jan Boon. Haar...

Lees verder...

Zomerexpositie 375-jarig bestaan polder Noordeindermeer

Op zondagmiddag 3 juli 2022 is de 27ste zomertentoonstelling in ons aller museumgemaal Wilhelmina geopend door mw. Klazien Hartog, hoogheemraad van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Als portefeuillehouder cultuur is zij begaan met en geinteresseerd in watereducatie in het algemeen.

Het...

Lees verder...

Partnerprogramma

Partners van VVV De Rijp hebben een streepje voor. Er zijn 3 programma's: GOUD - ZILVER - BRONS. Ook VVV-partner worden? Lees dan verder...>>>

 

Word VVV-partner

Contact

De Waag
Kleine Dam 1
1483 BJ De Rijp


Telefoon: 0299-671979
E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

N.B. In het winterseizoen zijn wij alleen via e-mail te bereiken.