Verbonden Verleden in Museum In ’t Houten Huis

Museum In ’t Houten Huis
Verbonden Verleden – oude en nieuwe bekenden van het Schermereiland Rijper Zeepostil
Museum In ’t Houten Huis licht in de tentoonstelling historische figuren uit die de afgelopen 450 jaar op het Schermereiland hebben gewoond en bekendheid hebben vergaard. Aan ieder historisch figuur heeft het museum huidige Schermereilanders gekoppeld die vertellen op welke manier zij een verbintenis hebben met hun historische ‘match’. Het heden en het verleden ontmoeten elkaar dus in de tentoonstelling, die vanaf nu tot en met 23 april 2023 te bewonderen is in Museum In ’t Houten Huis in De Rijp.

Het idee van de tentoonstelling kwam naar aanleiding van het jubileum jaar ‘450 jaar Nederland’ en meer specifiek ‘450 jaar Alkmaars ontzet’. In dit jaar staan de pijlers: Verbondenheid, Verscheidenheid, Verdraagzaamheid en Vrijheid centraal. Het museum heeft ervoor gekozen om de pijler ‘Verbondenheid’ als uitgangspunt van deze nieuwe tentoonstelling te nemen.

Wat verbond deze mensen aan het schermereiland? Sommige werden hier geboren, andere kwamen hiervoor werk of de liefde. Naast de zeer bekende figuren zoals Jan Adriaanszoon Leeghwater of Betje Wolff en Aagje Deken geven we juist ook aandacht aan de minder bekende figuren.Maarten Michielszoon 

 

Denk aan Marten Michiel Michielszoon, die in den Rijper Zeepostil uit 1699 wordt omschreven als de eerste Nederlandse Harpoenier. Een geboren Rijper. Onze geschiedenis bracht niet alleen maar knappe koppen en slimme geesten voort maar ook mensen die nu in onze ogen het verkeerder pad kozen. Zo hadden we Wessel van der Lee, de wonderdokter uit Schermerhorn. Zonder geneeskundige achtergrond hield hij praktijk op het gebied van magnetisme, dit zou een genezende werking hebben op reumatische en atretische pijnen. Als snel komen er klachten, Van der Lee wordt vervolgd en krijgt een gevangenisstraf opgelegd.

Bent u benieuwd naar de andere historische figuren en aan wie zij gekoppeld zijn? Hieronder de praktische informatie.

 De tentoonstelling ‘Verbonden Verleden’ loopt tot en met 23 april 2023.

 

Rijper Zeepostil

 
Museum In ’t Houten Huis
Tuingracht 13
1487 AP De Rijp

T 0299 671 286
E Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. 

 

www.houtenhuis.nl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De VVV De Rijp is gevestigd in:

 

raadhuis

De Waag
Kleine Dam 1
1483 BJ De Rijp

 

Telefoon: 0299-671979
E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.


In het winterseizoen zijn wij alleen via e-mail te bereiken.

Openingstijden 2022:
Tijdens het Midwinterfeest Graft-deRijp 2022  open op:
Zaterdag 10 december:
11.00 - 22.00 uur;
Zondag 11 december:
11.00 -18.00 uur.
 
Openingstijden 2023:

Elke dag van 1 april t/m 30 september: 12.00 - 15.00 uur (met uitzondering van de kermisweek van 11 t/m 18 september);

Oktober: zo 1, za 7 en zo 8,: 12.00 - 15.00 uur,
de herfstvakanties: za 14 t/m zo 29 oktober 12.00 - 15.00 uur.

 

 
Folder

VVV folder De Rijp

 

 

U kunt hier alvast onze

 

FOLDER DOWNLOADEN

logo Alkmaar Marketing liggend fc transparant Hart van Noord-Hollandbanner laaghollandbanner museummolenMetropool AmsterdamHouten huis Logo ballen

Uit in het Land van Leeghwater

Film op Maandag: "The Duke"

maandag 30 januari 2023
Locatie: De Groene Zwaan, Rechtestraat 12-16 - De Rijp

 

De Groene Zwaan: PUNK!

vrijdag 03 februari 2023
Locatie: De Groene Zwaan, Rechtestraat 12 - De Rijp

 

Jeroen Booy Rockschool met Silver Fox, Rocking Chairs en Time Less

vrijdag 10 februari 2023
Locatie: De Groene Zwaan, Rechtestraat 12 - De Rijp

 

EVENEMENTEN & EXPOSITIES

Prev Next

Verhalende audiotour in Museum In ’t Houten Huis

Verhalende audiotour in Museum In ’t Houten Huis, Tuingracht 13, 1483 AP, De Rijp. Het zijn de verhalen die een bezoek aan Museum In ’t Houten Huis zo boeiend maken. Nu is er de audiotour die verhalend is ingesproken door...

Lees verder...

Verbonden Verleden in Museum In ’t Houten Huis

Museum In ’t Houten Huis Verbonden Verleden – oude en nieuwe bekenden van het Schermereiland Museum In ’t Houten Huis licht in de tentoonstelling historische figuren uit die de afgelopen 450 jaar op het Schermereiland hebben gewoond en bekendheid hebben...

Lees verder...

Partnerprogramma

Partners van VVV De Rijp hebben een streepje voor. Er zijn 3 programma's: GOUD - ZILVER - BRONS. Ook VVV-partner worden? Lees dan verder...>>>

 

Word VVV-partner

Contact

De Waag
Kleine Dam 1
1483 BJ De Rijp


Telefoon: 0299-671979
E-mail: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

N.B. In het winterseizoen zijn wij alleen via e-mail te bereiken.